YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 11:54   Güncelleme : 29-04-2022 11:54

“1 Mayıs’ta SOL’da yürüyelim”

“1 Mayıs’ta SOL’da yürüyelim”

SOL Parti Şavşat İlçe Örgütü ilçe pazarında ve caddelerinde bildiri dağıtarak 1 Mayıs Emek ve Demokrasi gününde il merkezinde yapılacak olan mitinge katılım çağrısı yaptı.

SOL Parti Şavşat İlçe Örgütü “Emeğin ve özgürlüğün ülkesini kendi ellerimizle KURMAK için birlikte yürüyelim” diyerek ilçe pazarında ve caddelerinde 1 Mayıs bildirisi dağıttı.

Dağıtılan bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Emekten şekere, elektrikten mazota her şey pahalı! İş, aş kapıları kapalı!

Ama her biri aç gözlü bir virüs misali semirmiş bu düzenin haramilerinin kasaları ağzına kadar dolu! Çünkü gürül gürül akan bir ırmaktan kana kana içilen su gibi içiyorlar emeğimizi.

Ve Anadolu’nun her yanındaki bereketli toprağımızı, havayı suyu ve yerin üstünde ve altındaki her şeyi yağmalıyor bu bir avuç harami.

İşte bunların her biti böbür böbür böbürlenen, zehir saçan gazetelerinde kendisine methiyeler sıralayan iktidarın marifetleri.

Memleketin bağrına çürümüş bir diş gibi saplanmış bir iktidarı söküp atmak; işte bu da bizim boynumuzun borcu! Bunun için şimdi gün birlik olup, mücadele etme günü!

İşimizi, aşımızı, geleceğimizi kendi ellerimizle alacağız!

TEKEL’den Telekom’a yerli ve yabancı şirketlere peşkeş çekilen varlıklarımızı; parası olmayanın yüzüne kapatılan hastanemizi, okulumuzu; Anadolu’nun suyu gördüğünde her yerden yediveren gibi yeşeren, doyuran toprağımızı; gasp edilen geleceğimizi, işimizi ve aşımızı kendi ellerimizle alacağız!

Paylaşmanın, dayanışmanın, laikliğin, bağımsızlığın, barış ve özgürlüğün kazandığı emekçilerin devrimci demokratik cumhuriyetini kendi ellerimizle kuracağız.

Bu yolda birlikte ilerlemek için 1 Mayıs’ta SOL’da yürüyelim!

Aşık İhsani’nin çağrısıyla: ‘Yüreği ateşte yanan, yani kurtuluşa inanan herkes gibi bu kavgaya sen de gel ve otuz iki dişinle, keskin bir keser gibi bilen de gel. Biliyorsun rahat görebilmek için yarını ben, o, bu, sen çalıları koparır gibi kökünden koparıp atmamız gerek emperyalizmi ve onun uşaklarını.”

Dilan Şahinbaş